sesja rodzinna

Rodzinna sesja w domowym zaciszu Bielsko Biała

Blog

SESJA RODZINNA Z MALUSZKIEM BIELSKO BIAŁA

Zdjęcia rodzinne to niewątpliwie niezapomniana pamiątka. Gdy jednym z domowników staje się mały człowiek, świat zostaje wywrócony do góry nogami. Po czasie oczekiwania i ciąży pojawia się nowa rzeczywistość w domowych pieleszach i opieka nad najmłodszym członkiem rodziny. Taki maluch to ogromna radość, ale także odpowiedzialność i masa wyrzeczeń. Nadmiar pracy i obowiązków sprawiają, że często brakuje czasu, by samodzielnie uwieczniać kolejne etapy rozwoju maluszka. Domowa sesja zdjęciowa z niemowlakiem to dobry sposób na uwiecznienie tych wyjątkowych, najpiękniejszych chwil w życiu rodziców, które są bardzo ulotne i już nie wrócą. W końcu co może być wdzięczniejszym tematem fotografii niż nowo narodzone dziecko? Bliskość i poczucie bezpieczeństwa we własnych czterech kątach sprawiają, że sesje fotograficzne rodzinne to bardzo intymne i ciekawe przeżycie dla świeżo upieczonych rodziców. Podczas sesji zdjęciowej niemowlaka tworzymy ujęcia pokazujące waszą prawdziwą radość ze wspólnie spędzanych chwil, maleńkie stópki, rączki, pierwsze uśmiechy i słodkie minki maluszka.

SESJE FOTOGRAFICZNE RODZINNE W DOMU ALTERNATYWĄ DLA STUDIA

Sesja z dzieckiem w domu to dobre rozwiązanie, jeśli nie jesteście zdecydowani, by podróżować z noworodkiem do studia. Maluszek w Waszych objęciach, w przestrzeni, która nie jest dla niego obca, będzie czuł się swobodnie. Sesja niemowlęca odbywa się bez nadmiernego pośpiechu i stresu, w komfortowych dla Was warunkach. Tworzymy ujęcia, które w swojej prostocie i naturalności będą ponadczasową pamiątką. Podstawową kwestią w trakcie robienia zdjęć noworodków jest bezpieczeństwo, nad którym cały czas czuwamy. Pracujemy w pełni odpowiedzialnie, pozycje, które wybieramy dla maluszków podczas sesji niemowlęcych, są naturalne. Dbamy o detale i dodatki. Noworodek jest modelem, który ma szczególne potrzeby i wymagania, dlatego podchodzimy do niego z pełną troską i ostrożnością. Każda sesja zdjęciowa noworodka jest dopasowywana indywidualnie do potrzeb i oczekiwań rodziców. To Wy decydujecie na Waszym terenie, a naszym zadaniem jest uchwycenie Waszej codzienności.

ATMOSFERA PODCZAS SESJI ZDJĘCIOWEJ DLA RODZINY

Zdjęcia noworodków wykonywane już od pierwszych miesięcy życia są najlepszym sposobem na utrwalenie wyjątkowych chwil w życiu dziecka i całej rodziny. Podczas sesji zdjęciowych z dzieckiem zależy nam, by atmosfera była luźna i żebyście potraktowali nasze spotkanie raczej jak wizytę kogoś bliskiego niż sytuację, do której trzeba się wyjątkowo przygotować, a już tym bardziej, którą należy się stresować. Sesje niemowlęce są wyjątkowe i nie wymagają specjalnego pozowania. Nastawcie się na chwile przytulania i czułości. Ważne, by podczas domowej sesji rodzinnej wszyscy byli rozluźnieni i czuli się swobodnie. Nie jesteśmy u Was po to, by Was stresować. Sesja zdjęciowa z niemowlakiem ma być czasem uśmiechu i zabawy, wyrażania spontanicznych emocji. Fotografia rodzinna w domowej atmosferze będzie świadectwem Waszej bliskości i czułości. Dobre samopoczucie i pozytywne nastawienie Was – rodziców sprawi, że dziecko będzie się czuło bezpiecznie. Wasze emocje będą widoczne na każdym zdjęciu – pamiętajcie o tym.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO SESJI ZDJĘCIOWEJ NOWORODKA?

Bardzo często świeżo upieczone mamy denerwują się jak wyjdą na zdjęciach podczas sesji z dzieckiem, kiedy po ciąży zostało kilka zbędnych kilogramów… Bądźmy szczerzy – zdjęcia rodzinne mają być dla Was piękną pamiątką z tego wyjątkowego czasu. Zrobimy wszystko, byście podczas sesji zdjęciowej niemowlaka czuli się komfortowo i spokojnie. Delikatny makijaż, lekko rozwiane włosy i casualowy strój to świetny sposób, by poczuć się wygodnie i pewnie podczas sesji. Pamiętajmy o tym, że choć jest to domowa sesja rodzinna to rozciągnięty dres i zbyt duża koszulka nie są dobrym wyborem (choć my też tak czujemy się najwygodniej).

SESJA ZDJĘCIOWA DZIECI – UBRANIA, GADŻETY I MIEJSCE

Często pytacie o przygotowania do sesji niemowlęcej. Od siebie możemy powiedzieć, że najważniejsze są pozytywne nastawienie, zaufanie, że wiemy, co robimy i że to dzień, kiedy wyglądacie jak milion dolarów :). Jeśli macie ubranka lub gadżety dla swojego malucha, które czekają na odpowiednią chwilę, to sesja zdjęciowa noworodka jest najlepszym momentem, by je pokazać. Fikuśny sweterek, kokardka czy futerko z uszami 🙂 to słodkie dodatki, które można wykorzystać w trakcie wykonywania zdjęć noworodków i które wprowadzą trochę rozluźnienia. Bardzo ważna kwestia to przemyślenie miejsca, w którym powstanie sesja zdjęciowa z dzieckiem. Powinno to być jasne pomieszczenie, najlepiej z dostępem do dużej ilości dziennego światła. Dzięki temu na zdjęciach rodzinnych uda się uzyskać delikatną, naturalną kolorystykę.

SESJA ZDJĘCIOWA Z NIEMOWLAKIEM – PAMIĄTKA NA CAŁE ŻYCIE

Pamiętajmy – czas mija tak szybko. Pozwólmy sobie na chwilę zatrzymania w codziennym pędzie i rutynie opieki nad maleństwem. Stwórzmy mu i sobie niezapomnianą pamiątkę z tych pierwszych miesięcy, decydując się na sesję zdjęciową z niemowlakiem. W przyszłości fotografie, które powstaną podczas sesji rodzinnej, będą przypominać o pierwszych chwilach malucha. A pomysłów na piękne kadry są tysiące – można je wykonywać, leżąc wspólnie na łóżku, przy stole, tuląc się przy oknie czy w czasie karmienia.

A przed Wami moja cudowna rodzinka –- Madzia, Mariusz & Tosia, a także wyjątkowy członek rodziny – Bazyl, który zahipnotyzował oczami i swoim niepokornym charakterem.

Do zobaczenia.